0 Shares

Szeptembertől kezdtem pedagógiai asszisztensként dolgozni az óvodában, ahol egy lelkes, elhivatott csapat tagja lettem. Segítem az óvodapedagógusok munkáját, az óvodai élet megszervezésében és a segítő munkában is aktívan részt veszek. Fontos az értékrend, amit egy pedagógus képvisel, hiszen sok-sok gyermek számára válik példaképpé, de ugyanúgy példaképpé válik mindenki aki velük foglakozik.

            Szeretem a gyermekeket, az őszinte mosolyukat, a velük való foglalkozás szépségét mint ahogy Szűcs Imre Gyermekszem című versében leírja:

,, A gyermekszem : Virág, csillag, oltalom

Csupa játék , csupa mosoly, izgalom,

A gyermekszem :tág világ és kikelet,

Ha rád néz földeríti szívedet.

A gyermekszem :ablak, forrás, dombtető,

Erdőzúgás – tisztította levegő.

A gyermekszem :a legfurcsább hatalom,

próbáld ki csak másokon és magadon.

Mert amikor a gyermekszem kérve kér,

Abba minden vágy és csoda belefér.

A gyermekszem :szirmát nyitó kék virág,

tőle fordul szebbre jobbra a világ.”

Igyekszem a gyermekeknek mindenben segíteni, és egy kicsit „pótanyuka” lenni. Egy óvodás korú gyermekem van, szeretjük a természetet és szabadidőmben a családi programokat helyezem előnybe. Szeretnék munkámmal hozzájárulni ahoz, hogy a gyermekek értékes és hasznos tagjai legyenek a társadalomnak, hozzájárulni a boldog, tartalmas és emlékekkel teli óvodás gyermekkorhoz.

0 Shares