0 Shares

“…azt hiszem, gyereket csak úgy lehet nevelni, ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi.”

Szabó Magda

A vegyes korcsoportú gyerekek mindennapjait úgy alakítjuk, hogy jól érezzék magukat az óvodában. Célunk, hogy 3-4 év során barátaikkal, társaikkal átélt közös élmények és játékok pozitívan hassanak személyiségükre. Nyugodt, szeretetteljes, kiegyensúlyozott légkörben az egymásra figyeléssel, a bátorító nevelés módszerével igyekszünk elérni, hogy óvodásaink saját lehetőségeik maximális szintjére jussanak. Nyitottak vagyunk az új pedagógiai módszerek kipróbálására. 2019- ben indítottuk a “Kutya- jó” Óvodai Programot, amelynek keretében heti rendszerességgel kutyával asszisztált foglakozásokat szervezünk a gyerekek érzelmi nevelésének és szocializációjának megerősítésére.
Fontosnak tartjuk a gyerekek motiválását a rendszeres bábjátékra, mert sok kedvező tulajdonságot erősít. Nyitottabbak, kooperatívabbak, empatikusabbak lesznek. Az óvodai életet változatos programokkal (kirándulások, látogatások érdekes városi eseményekre, szülős tevékenységek, stb.) színesítjük.

 

0 Shares